Produkcja

Automatyczna linia produkcyjna, która pracuje w Unilight Polska wykorzystuje opakowania zarówno aluminiowe jak i stalowe o różnej pojemności. Maszyny dostosowane są do obsługi różnej średnicy pojemników oraz różnej ich wysokości. W pierwszym etapie uprzednio przygotowane pojemniki zostają wystawiona na stół podawczy, który w sposób płynny przesuwa je na taśmociąg dostarczający pojemniki do modułu, gdzie następuję podanie zaworów oraz ich zaciskanie. Zawory sortowane i podawane są automatycznie poprzez specjalny sorter wibrujący połączony linią podawczą z zaciskarką.
W kolejnym etapie produkcyjnym, dostarczone zawory, w automatyczny sposób osadzone są na pustych pojemnikach oraz natychmiastowo z odpowiednią siłą na nich zaciśnięte. W tym samym czasie specjalistyczna drukarka umieszcza na spodzie pojemnika datę produkcji oraz inne dane identyfikujące produkt.
Następnie puste pojemniki przesuwają się na taśmociągu do bezpiecznej komory, gdzie następuję proces napełniania gazem. Trzy współpracujące ze sobą głowice gazujące dozują po 1/3 oczekiwanej dawki gazu. Po napełnieniu puszki wyjeżdżają z komory w stronę automatycznego modułu podawania specjalistycznych naklejek (np naklejki dla ludzi niewidomych). Moduł ten działa również automatycznie.
W następnym etapie pojemnik zostaje wyposażony w aplikatory oraz nasadki. Ich kolor jest zawsze dobrany zgodnie z oczekiwaniem klienta.
W kolejnym etapie pojemniki przechodzą tzw. próbę szczelności w wannie wodnej. Próba ta pozwala wychwycić wszystkie nieszczelności pojemnika, które mogą wystąpić w procesie produkcyjnym i dzięki tej operacji zostają wyeliminowane wadliwe produkty. Próba szczelności jest wymagana przepisami ale równocześnie potwierdza najwyższą jakość naszych produktów.
Ostatnim etapem jest proces pakowania. Stosujemy różne systemy pakowania takie jak: zgrzewka – karton zbiorczy, display – karton zbiorczy, blister – karton zbiorczy.